Kamuoyunun Dikkatine! ESENYURT BELEDİYESİ

Kamuoyunun Dikkatine!

Kamuoyunun Dikkatine!
Kamuoyunun Dikkatine!
Kamuoyunun Dikkatine!

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, kamuoyunda yer alan işten çıkarma haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim sürecinde belediyeye ihtiyaç dışı alımların yapıldığını söyleyen Başkan Özer, bu alımların 31 Mart tarihinden sonra da devam ettiğini belirtti. Başkan Özer, “Biz seçim öncesi verdiğimiz ‘kimsenin ekmeği ile oynamayacağız’ sözümüzün arkasındayız. Ancak bu kasıtlı durum kesinlikle bu kapsam içinde değildir” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer Şunları Ekledi:

Seçim sürecindeki başarı ivmemiz görüldükten sonra eski belediye başkanı tarafından halkçı belediyecilik anlayışımıza aykırı bir şekilde hızla ihtiyaç dışı işe alımlar başlatılmıştır. Öyle ki bu etik ve işe uygun olmayan alımlar seçim sonuçlarının belli olduğu 31 Mart’tan sonra da devam etmiştir.

Değerli Esenyurt halkı;

Biz seçim öncesi verdiğimiz, “kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” sözümüzün arkasındayız. Ancak bu kasıtlı durum kesinlikle bu kapsam içinde değildir. Bilinmelidir ki bu girişim iyi niyetten uzaktır, boş bir kasa ile devraldığımız belediyemize ve Esenyurt’umuza zarar vermektedir.  Kasıtlı bir anlayışla yapılan işe alımlar, yeni yönetimi zora sokmak için atılmış bir adımdır. Dolayısıyla usûl ve esasa uygun olmayan bir anlayışla işe alınanların iş akdi hukuka uygun olarak feshedilmek zorunda kalınmıştır. Ancak belirtmek isteriz ki ihtiyaç olduğu takdirde belediye başkanlığımızca yeni alımlar yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

YAYINLANMA TARİHİ:

5.4.2024