Okullar Arasi Atik Pil Toplama Kampanyasi ESENYURT BELEDİYESİ

Okullar Arasi Atik Pil Toplama Kampanyasi

Okullar Arasi Atik Pil Toplama Kampanyasi

ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

A)    Kampanyanın Tarafları: Esenyurt Belediye Başkanlığı ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP)

B)    Kampanyanın Amacı: Esenyurt  Belediye Başkanlığı sınırları içerisinde bulunan ilk okullar, orta okullar ve liselerden atık pilleri toplamak, her sene düzenli olarak gerçekleştirilecek kampanyalar ile öğrencilere atık pil toplama alışkanlığını kazandırmak.

C)     Kampanyanın Hedefleri: Atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak.

D)    Kampanya Süresi: Kampanya 01 Ekim 2021 'de başlatılarak, 30 Nisan 2022 tarihinde sona erdirilecektir. Ödüllerin teslimi 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılı başında gerçekleştirilecektir.

E)   Kampanyanın Değerlendirmesi: 

        50- 249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti (1 futbol topu, 1 voleybol topu, 1 basketbol topu)

        Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti ile ödüllendirilecektir.

Not: Okulların 250 kg ve katlarında atık pil toplamaları halinde toplanan her 250 kg atık pil için ödül almaya devam edecektir. 

YAYINLANMA TARİHİ:

1.10.2021